OfoSoft OfoSoft
GÜVENLİK KONTROL (DEVRİYE TUR) SİSTEMLERİNDE | Ürünlere Dön »
Resimlerin Orjinal Boyutunu Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız
Ürünün Açıklaması :

 

GÜVENLİK KONTROL (DEVRİYE TUR) SİSTEMLERİNDE

ARANMASI GEREKLİ KRİTERLER

 

1:        Mobilize olarak Güvenlik Personelinin elinde taşıdığı ürün düşmelere dayanıklımıdır?

Bu tür ürünler düşmelere ve çarpmalara karşı korumalı ve dayanıklı olmak zorundadır.

BP 2002 LCD 1 metre, BP 2002 B 1,5 metre ve BP 2002 S cihazımız 10 metreden düşmeye dayanıklıdır.

 

2:        Kasıtlı ve dikkatsiz kullanımları anlamak mümkünmüdür?

BP 2002 S tur okuyucusu düşme veya darbe uyarılarını günlük tur raporları içinde, darbe zamanı ve kullanıcı tanımıyla vermektedir.

 

3:        Yağmurlu, karlı veya nemli ortamlarda cihaz çalışır mı?

Cihazlar her tür hava koşulunda çalışmasına devam etmelidir. BP 2002 B ve BP 2002 LCD cihazlarımız IP 67 koruma standardında olup 1 saat boyunca 1 metre su altında çalışmasına devam ederken,

BP 2002 S cihazımız IP 68 koruma standardında olup 24 saat boyunca 1 metre su altında çalışmasına devam eder.

IP Testleri sonucu olarak polyester esaslı plastik yalıtım malzemeleri, özel PCB reçineleri, “O” Ring conta ve vakumlu lastik ile tam korunmaktadır.

 

4:        Cihazların okuma kapasitesi ve şarj edilme süreleri sabitmidir?

Cihazlarımızın okuma kapasitesi 30.719 adet olup, BP 2002 B ve BP 2002 LCD ortalama olarak 700.000 okuma (Yaklaşık 4–5 yıl), BP 2002 S ise 500.000 okuma (Yaklaşık 2–3 yıl) şarj etmeye gerek duymazlar.

 

5:        Bilgisayar çökmelerinde eski verilere ulaşmak mümkün mü?

Cihazlarımızın tamamında FLASH BELLEK bulunduğundan Bilgisayarınız çökse dahi son 30.719 adet okuma bilgisine tekrar ulaşabilirsiniz.

 

6:        Okuma kontrol noktaları zamanla yerlerinden düşüyor ya da özellikle çıkartılıyor buna bir çözüm var mı?

Ürünlerimiz RFID (Radyo Frekansı ile ID tanıma) teknolojisi ile çalışmakta olduğundan ilgili kontrol noktaları sıva altına monte edilerek bu tür tüm sabotajlara karşı tam koruma sağlanabilir. (Bu işlem kurum tarafından yapılır)

7:        Merkeze uzak mesafede ve bilgisayarı olmayan bir bölgemizdeki kontrol noktalarımızın okuma bilgilerini almada, bölgeye araç gönderip okuma cihazını merkeze getirmekten başka bir yol varmıdır?
Bunun için 2 tür çözüm sunmaktayız. Bunlardan bir tanesi Model 4000 ve Model 4000M vasıtası ile bilgi transferini sabit telefon hattından (PSTN) üzerinden yapabilmek, diğeri ise sabit telefonun bulunmadığı bölgelerde (arazide görev yapanlar için) 2002R veya 3000 ve 3000M model cihazlarımız ile GPRS/GSM şebekesi üzerinden bilgi transferini yapabilmektedir.

8:        Kullanılan cihazların garanti ve teknik servis imkanları varmıdır?

Cihazların 2 yıl boyunca garantileri bulunmalı, bununla birlikte teknik servis kullanıcıya 48 saat içinde destek verebilmeli ayrıca bu süreyi aşabilecek durumlarda geçici ürün çözümleri ile kullanıcı mağduriyetini ortadan kaldırarak iş akışını sağlayabilmelidir.

 

SONUÇ : Tüm bu teknik özelliklerin yanı sıra seçilecek olan cihazın rakipleri ile karşılaştırması yapılmalı, yakın tarihli referans listeleri incelenmeli , sertifika ve belgeleri alınmalı ve özelliklede satış sonrası hizmetlerdeki hizmet kalitesi ve olanakları incelenmeli, cihazların ekonomik farkları dökülmeli ve tüm bunların sonucunda tüketici kararını vermelidir.

OfoSoft
Telif Hakkı 2013-2014 Sivas Ebay Elektronik'e Aittir.
Online : 1 | Bügün : 16
Toplam : 14679